Beh zubrohlavským chotárom – Memoriál Peťa Stoklasu je malá organizovaná skupinka nadšených dobrovoľníkov a amatérskych športovcov, ktorí boli inšpirovaní rôznymi športovcami a športovými akciami. Hlavnými mozgami tohto podujatia sú dvaja Františkovia teda F&F, ku ktorým sa pridali dobrovoľníci z miestneho spolku červeného kríža, dlhoroční kamaráti zo športového klubu Oravaman, blízka rodina Peťa, kamaráti a nadšenci pre túto športovo – pamätnú akciu. Cieľom podujatia je spomienka na rodáka kamaráta a športovca Peťa Stoklasu. Zároveň chceme priviesť všetkých ľudí v každom veku k športovaniu a poukázať na krásu nášho chotára.

Hlavní organizátori

František Šturek

František je 33 ročný mladý chalan z malebnej dediny na Orave (Zubrohlava), momentálne žije so svojou manželkou a tromi deťmi v susednej dedine v Rabči. Bol jedným z tých, čo mu utkvela v hlave myšlienka zorganizovať túto športovú pamiatku na kamaráta, rodáka a športovca Peťa. K behaniu pre radosť bol inšpirovaný kamarátmi, spoluorganizátorom Františkom Volfom a riaditeľom triatlonových pretekov s názvom Oravaman Peťom Paľom. Práve tieto spomínané preteky ho viedli k zorganizovaniu športovej akcie v jeho rodnej dedine v Zubrohlave. V rokoch 2015- 2016 absolvoval rôzne krosové behy, absolvoval aj horské maratóny v Nízkych Tatrách a Malých Karpatoch . Jeho koníčky sú okrem behu aj cyklistika, horolezectvo, skialpinizmus a fotografovanie.

František Volf

FeroVolfFrantišek pochádza z obce Zubrohlava. Je úspešným študentom nielen urgentnej zdravotnej starostlivosti v Banskej Bystrici, ale aj  lekárskej fakulte v Martine. K športu a prírode mal vždy blízko. Behávať začal v roku 2013, keď sa pripravoval na prijímačky na VŠ. Odvtedy mu prirástol k srdcu hlavne trailový beh a beh do vrchu. S menšou zdravotnou pauzou absolvoval pár pretekov hlavne v horskom behu. Chcel, aby naša obec mala podujatie podobného charakteru. S dlhoročným kamarátom a športovcom Ferim Šturekom dali hlavy dokopy a zrodila sa myšlienka zorganizovať niečo v rodnej obci. Medzi tým nás opustil rodák, priateľ a športovec Peťo Stoklasa. Spojilo sa veľa ľudí pre dobrú vec a tak vznikol krosový beh Memoriál Peťa Stoklasu – Beh zubrohlavským chotárom.

Hlavný sponzor

 

Podporili nás